Віктор Демченко: Логічним завершенням  інциденту ми бачимо звільнення першого заступника голови Бобринецької РДА

Віктор Демченко: Логічним завершенням інциденту ми бачимо звільнення першого заступника голови Бобринецької РДА

Фермери Бобринецького районі зазнали тиску з боку першого заступника голови районної державної адміністрації В. Пересунька. Обласна організація Єдиного Центру глибоко обурена діями посадовця і солідарна з іншими політичними силами, які засуджують неповагу чиновника до людей та підтримує відповідне звернення сільгосптоваровиробників Бобринецького району до Президента України В.Ф.Януковича, голови Верховної Ради України В.М.Литвина, Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

2010-10-27 10:04:00

Михайло Полянчич: „Рано чи пізно виборці зрозуміють, що за обіцянками немає діла, й шукатимуть нову політичну силу...”

Для багатьох, хто цікавиться політикою, нинішньою виборчою компанією, поява на політичній арені Єдиного Центру була відвертою несподіванкою. Ніхто не сподівався, що партія буде такою структурованою й матиме своїх прихильників, а то й діючий осередок практично в кожному населеному пункті Кіровоградщини. До місцевих рад і на посади голів громад від неї висунуто 496 кандидатів, багато з яких мають усі шанси перемогти, якщо, звичайно, вибори будуть чесними.

На жаль, уже сьогодні є достатньо фактів, щоб сказати, що супротивники (представники провладних партій) побоюються цієї політичної сили - тривалий час не реєстрували окремих її кандидатів, а зареєстрованим, враховуючи їхню популярність серед населення, оголошують попередження, щоб перед самими виборами зняти з дистанції і тим самим розчистити шлях для своїх.

У тому, що Єдиний Центр може серйозно втрутитися в розподіл місць у радах Кіровоградської області, переконаний один із лідерів партії, народний депутат Михайло Полянчич. Днями він у черговий раз ознайомлювався з ходом підготовки до виборів, станом справ у первинних організаціях. "Нова газета" поцікавилася його враженнями від побаченого й почутого та попросила відповісти на деякі запитання.

- Михайле Михайловичу, чим ви можете пояснити зростаючу популярність вашої партії серед населення?

- Як старий партократ (сміється), людина, що має великий досвід партійної роботи, можу впевнено сказати, що успіх партії тримається на трьох китах - структурі, людях і ідеології, яка все це має об'єднувати й цементувати. Ось цим ми й займалися досі. Як підсумок - маємо вже чимало прихильників, про що свідчить такий факт: із ста п’ятдесяти проміжних виборів ми виграли половину. Зокрема, в Одесі, в Тернополі. Не в останню чергу це стало можливим завдяки тому, що ми принципово не робимо ставку на голий популізм. Це не наш метод, бо добре усвідомлюємо: рано чи пізно виборці зрозуміють, що за обіцянками немає діла, й шукатимуть  нову політичну силу, яка б повніше відповідала їхнім вимогам та інтересам. Все, що ми обіцяємо, має реальне підгрунтя й виконується, бо сьогодні в партії зібралися дуже конкретні, знані в суспільстві люди, фахівці. На них ми й опираємося, вибудовуючи перспективу.

- Ваші соратники не раз заявляли, що готові підтримувати конструктивні дії влади, тоді чому ж таке дивне ставлення до окремих ваших кандидатів, адже більшість територіальних виборчих комісій контролюються провладними силами?

- Підтримувати владу треба, якщо вона діє в інтересах людей, діє законно. Проте сьогодні уже видно, що провладні сили поставили собі за мету мати у радах більшість і не гребують будь-якими засобами заради цієї мети. Я побував у Світловодську, Знам'янці, інших райцентрах і переконався, що наші висуванці користуються там авторитетом, у них є всі шанси виграти, а їх, висловлюючись по-сучасному, пресують, їм виставляють різні перепони.

- Прагнення провладних сил мати більшість у радах легко пояснити: вона хоче створити, як висловився один з їхніх лідерів, міцний кулак, з допомогою якого можна буде вирішувати всі питання...

- Думка про те, що для управління країною, розв'язання гострих проблем потрібна сильна влада, міцний кулак, - помилкова. Як свідчить історичний досвід, сильна влада - найслабша влада, бо вона тримається не на законності й довірі людей, а на залякуванні й репресивних заходах. У такої влади не буде тривалої й нормальної перспективи. Сильна влада та, яка має підтримку людей. Світ не дурніший за нас, він уже все це пройшов і робить ставку на інші речі. Ось ми межуємо з Євросоюзом, і коли туди їдуть наші керівники, у них цікавляться одним питанням - забезпеченням демократії в країні й додержанням Конституції та законів. Європа більше нічого від нас не хоче. Вона каже: навіть якщо законодавство недосконале, його треба виконувати. У нас же інший підхід. Скажімо, деякі територіальні комісії відмовляються виконувати рішення суду і не несуть за те ніякої відповідальності. Та такого ніде більше в світі немає! Або взяти діяльність судів. Один суддя відверто мені пояснив, чому не може прийняти законне рішення, - він втратить роботу. Виникає запитання: то сильна влада кому потрібна - тим, хто її має, чи простим людям?.. Президент хотів більше влади і він її отримав, а що далі? Днями він попередив своїх "губернаторів", що звільнятиме їх за незабезпечення під час виборів рівних умов для всіх політичних партій. А де ж продовження? Чи, може, порушень досі не було?

- Єдиний центр має програму "Якісна Україна". Як, на ваш погляд, можна забезпечити її виконання?

- Дуже просто: за словом має іти діло. Пообіцяв кандидат в депутати вуличне освітлення – обов'язково має зробити все, щоб воно там з’явилося. Іншого варіанту не повинно бути. З власного депутатського досвіду знаю, як така послідовність, обов'язковість впливає на твою популярність. Люди нічого не забувають, а тому не треба жити одним днем.

- Зрозуміло, що Україні потрібні реформи, що без них ми не зможемо якісно змінити своє життя, в той же час, окрім Податкового кодексу, який, за прогнозами спеціалістів, суттєво погіршить умови для бізнесу, нічого ще не запропоновано. Чи має ваша політична сила власне бачення того, що потрібно робити?

- Знаєте, що кажуть іноземні інвестори? Кажуть: створіть нормальні правила гри для всіх, гарантуйте недоторканність бізнесу, забезпечте в країні демократію. А як це все зробити без системних реформ? Нинішня влада поки що тільки обіцяє їх. Ну, що ж, почекаємо ще трохи. Переконаний, вона обов'язково повинна  скористатися напрацюваннями інших сил. Зокрема, нашої. Ми усвідомлюємо, що все починається з виборів, а тому запропонували чіткий закон про їх проведення за змішаною системою, з відкритими списками. На жаль, провладні фракції не підтримали цей законопроект.

- Дивно, що фракція Партії регіонів у Верховній Раді більше переймається сьогодні новим законом про мови, ніж реформами. Чи не є це відволіканням від тих порушень, що мають місце у виборчому процесі?

- Не хочеться вірити, але якщо це так, то щось дурніше важко й вигадати. Це ж веде до поглиблення розколу! Не випадково дехто вже заявляє про бажання відокремитися...

- Людей шокує постійне зростання цін на продукти харчування. В той же час прем’єр-міністр Азаров постійно говорить, що уряд тримає цінову ситуацію під контролем…

- Було б тільки бажання! Держава має створювати стратегічні продовольчі резерви, які, за необхідності, реалізовує на ринку за зниженими цінами, забезпечуючи таким чином доступність для населення найнеобхідніших продуктів. А ще краще має працювати Антимонопольний комітет, щоб недобросовісні монополісти не вилазили із штрафів.

- Ви задоволені тим, як працює ваша політсила в області?

- Я побував у всіх районах і був приємно вражений зробленим. Шкодую, що Віктор Миколайович Демченко не очолив обласну організацію раніше. За два місяці він зробив стільки, скільки не було зроблено із самого початку. Зрозуміло, що розбудова партійної структури триватиме й після виборів, це буде нашим головним завданням.

- Єдиний центр знають в області?

- Знають! Немає куточка, де б не знали. А це свідчить про системну роботу серед людей. 

- Останнє запитання: ви можете спрогнозувати результати виборів для вашої партії в Кіровоградській області?

- Якщо вибори пройдуть чесно, ми, згідно з соціологічними дослідженнями, наберемо до десяти відсотків голосів. Тих же, хто не хоче відмовитися від фальсифікацій, хочу попередити: рано чи пізно їм доведеться відповідати за кожне порушення.

 

Федір Луговий Обласна газета "Нова газета"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"