Віктор Демченко: Логічним завершенням  інциденту ми бачимо звільнення першого заступника голови Бобринецької РДА

Віктор Демченко: Логічним завершенням інциденту ми бачимо звільнення першого заступника голови Бобринецької РДА

Фермери Бобринецького районі зазнали тиску з боку першого заступника голови районної державної адміністрації В. Пересунька. Обласна організація Єдиного Центру глибоко обурена діями посадовця і солідарна з іншими політичними силами, які засуджують неповагу чиновника до людей та підтримує відповідне звернення сільгосптоваровиробників Бобринецького району до Президента України В.Ф.Януковича, голови Верховної Ради України В.М.Литвина, Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

2009-12-21 13:46:00

Відкриті списки – як запорука відповідальності депутатів

За півроку українці знову обиратимуть місцеву владу. Вибори, що призначені на 30 травня 2010 року, можуть або повністю змінити життя громадян, або залишити все як є. Дивлячись, наскільки готовими до змін виявляться вітчизняні політичні еліти.

7 грудня у Кіровограді відбулося засідання круглого столу, де мова йшла про скасування системи закритих виборчих списків. Ініціювала даний захід обласна організація Єдиного Центру. Запрошувалися до участі політичні партії, представлені в обласному центрі, громадські організації, експерти та активні громадські діячі. Зокрема, на круглий стіл прийшли місцеві лідери Партії регіонів, „Свободи”, УНП, „Нашої України”, представники громадських організацій „Громадянська позиція”, „Солідарність”, „Українська національна рада”, голова Ленінської райради Петро Романюк та заступник голови Кіровської райради Андрій Паливода, експерти із Інституту соціокультурного-менеджменту та Центру соціально-політичних досліджень „Альтернатива”, громадські діячі Володимир Гришко, Любов Роздєльська та інші.

У ході засідання круглого столу, керівник секретаріату Кіровоградської обласної організації Єдиного Центру Олександр Беззубов наголосив, що питання відкритих виборчих списків є сьогодні надто актуальним.

– Хоч самі вибори до органів місцевого самоврядування призначені на 30 травня наступного року, підготовка до них почалася вже зараз. Саме тому Єдиний Центр вже сьогодні піднімає дане питання, адже від того, чи відкриють свої списки політичні сили, котрі братимуть участь у виборах, залежить чи отримають українці відповідальну владу, – зазначив О.Беззубов.

За його словами, відкриті виборчі списки, перш за все, нададуть виборцям можливість голосувати не „в сліпу”, як це робиться сьогодні, а за конкретного кандидата. Тобто, кожен громадянин, прийшовши на дільницю, матиме на вибір кілька кандидатур, представлених тією чи іншою політичною організацією. По суті, людині не нав’язуватимуть обирати партію, де із її членів, вона знає виключно лідера.

На думку О.Беззубова, персоніфікація виборів якісно покращить склад рад усіх рівнів, а також змусить партії чи виборчі блоки висувати кандидатами професіоналів та харизматичних лідерів, знаних у тому чи іншому виборчому окрузі.

Усі присутні на заході погодилися із тим, що чинне виборче законодавство змінювати потрібно. Хтось висловлював думку про необхідність повернутися до мажоритарних виборів на місцях, інші переконували, що відкриті виборчі списки не є панацеєю до якісного формування влади.

Натомість, керівник секретаріату облорганізації Єдиного Центру підкреслив, що політичні лідери, котрі нині прагнуть обійняти найвищу у державі посаду, якраз декларують у своїх програмах скасування системи закритих виборчих списків. Не менше уваги даній теми приділяють і депутати Верховної Ради, і партії, що не представлені у парламенті.

– Щоправда, – зауважив О.Беззубов, – реалізація даного питання у кожного політичного гравця, різниться. Але більшість схиляється до того, що виборчі списки потрібно, так би мовити, відкрити. У Верховній Раді зареєстровані кілька законопроектів, які містять у собі тему відкритих списків. Наприклад, законопроект, який представив на розгляд своїх колег народний депутат від БЮТ, не знайшов підтримки у парламенті.
Єдиний Центр теж виклав власне бачення змін до виборчого законодавства. Проте, ми підійшли до даної теми більш ґрунтовно і не обмежувалися єдиним законопроектом. Народний депутат, голова Єдиного Центру Ігор Кріль подав до Верховної Ради Виборчий кодекс, де разом із питанням про запровадження виборів за відкритими списками, виклав чимало інших питань, спрямованих на вдосконалення виборчого законодавства та впорядкування виборів від сільських до президентських.

Підсумовуючи зібрання, О.Беззубов запропонував присутнім підписати звернення до лідерів найбільших парламентських фракцій, які об’єднують 400 народних обранців, та депутатів Верховної Ради в цілому, щодо внесення змін до виборчого законодавства ще до виборів Президента.

– Оскільки і Віктор Ющенко, і Юлія Тимошенко, і Віктор Янукович, і Володимир Литвин нині заявляють про запровадження відкритих виборчих списків, ми звертаємося до них ще до президентських виборів реалізувати свої обіцянки. Сподіваюся, що, незважаючи на передвиборчі перегони, вони зможуть об’єднатися і прийняти важливе для країни рішення, – сказав він.

У результаті, більшість учасників круглого столу погодилися поставити свої підписи під зверненням. А днем по тому, на своїй прес-конференції, народний депутат від БЮТ Володимир Яворівський заявив, що і його політична сила не проти підтримати звернення. Він зазначив, що як тільки з’явиться можливість, Валерій Кальченко так само підпишеться під ним. 

Народне Слово

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"